Uroczystość poświecenia sztandaru oraz nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego

🟥 16 września bieżącego roku zapisał się na trwałe w kartach historii naszej jednostki. Po 37 latach służby starego sztandaru został nam nadany nowy. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza polowa na amfiteatrze przy kompleksie pałacowo-parkowym w Szczekocinach. Po jej zakończeniu nastąpił czas na ceremoniał pożegnania starego sztandaru oraz poświęcenia i przywitania nowego. Sztandar ten został ufundowany przez druhów OSP Szczekociny, sponsorów oraz zaprzyjaźnionych mieszkańców Szczekocin. Uroczystość ta była idealną okazją na oficjalne przekazanie oraz poświęcenie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki SCANIA o wartości blisko 1 240 000, 00 złotych . Zakup ten nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie Gmina Szczekociny, a w szczególności radnych Rady Miasta i Gminy Szczekociny, którzy to przegłosowali dotację na ten cel opiewającą na kwotę prawie 800 tyś złotych. Od kwoty dotacji pozyskanej z gminy należy jednak odliczyć ok 550 000 złotych co stanowi wartość przekazanego bezpłatnie przez naszą Straż na rzecz gminy samochodu marki Renault Midlum. Pozostałą część kwoty pokryła dotacja Państwowa Straż Pożarna 325 000 złotych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach 100 tyś złotych. Dodatkowe wyposażenie zakupione zostało ze środków własnych jednostki w kwocie ok 15 000 złotych.
🟥 Podczas uroczystości druhom zostały wręczone medale i odznaczenia.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:
➡️dh. BORYŃ Krzysztof
➡️dh. HANC Krzysztof
Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa zostali odznaczeni:
➡️dh. DREJ Andrzej
➡️dh PISARSKI Roman
Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony:
➡️dh. RUSIN Michał
Odznaczenie strażak wzorowy został odznaczony:
➡️dh. SROKA Paweł

Dodatkowo każdy strażak został uhonorowany medalem od Zarządu OSP Szczekociny, który to ma upamiętniać tą podniosłą chwilę w naszej historii. Ponadto był czas na piękne przemówienia zaproszonych gości, podziękowania oraz słowa uznania. Po części oficjalnej rozpoczęliśmy Rodzinny Piknik Strażacki z cześcią artystyczną. Na koniec tego wyjątkowego dnia odbyła się zabawa taneczna z Zespołem Hawaje.

🟥 Wśród zaproszonych gości byli Parlamentarzyści: Ewa Malik – Poseł na Sejm RP, Danuta Nowicka Poseł na Sejm RP, Waldemar Andzel – Poseł na Sejm RP, Robert Warwas – Poseł na Sejm RP. Sejmik Województwa Śląskiego reprezentowała Jadwiga Baczyńska – radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Gabriel Dors – Starosta Zawierciański, Jarosław Kleszczewski – Radny powiatu Zawierciańskiego, dh. Mariusz Piotrowski Radny powiatu Zawierciańskiego, Jacek Lipa – Burmistrz MiGM Szczekociny, Radni Rady Miejskiej w Szczekocinach na czele z przewodniczącą Jolantą Wójcik

🟥 W uroczystości uczestniczyli : st. bryg. Mirosław Synowiec – Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Artur Łągiewka – Komendant Powiatowy PSP w Zawierciu, dh. Jan Pająk – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP Województwa Śląskiego , Komendant Gminny OSP dh. Jakub Otczyk

🟥 Zaproszeni goście przekazali na ręce dh. Andrzeja Dreja Prezesa OSP Szczekociny życzenia dla wszystkich strażaków, listy, okolicznościowe grawertony oraz upominki. Dziękujemy bardzo staroście Gabriel Dors za prezent rzeczowy tj myjkę samochodową, która była akurat najbliższym planem zakupowym.

🟥 Dziękujemy wszystkim jednostkom OSP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu za obecność w tym ważnym dla nas dniu. Dziękujemy również nieobecnym pocztom sztandarowym z jednostek gminnych OSP, które wysłały delegatów do dokonania wpisów w księdze pamiątkowej.

🟥 Dziękujemy za uświetnienie całej uroczystości oraz koncert Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Dzwono-Sierbowice. Polecamy ich z całego serca.

🟥 Dodatkowo dziękujemy Panu Andrzej Orliński za przedstawienie historii w „pigułce”, Pani Eli Drej i Grażynie Koper za piękną ręcznie wykonaną księgę.

🟥 Darmowe atrakcje dla dzieci tj. dmuchańce, piana party oraz animacje w całości koszt pokryła firma PZ Invest Mariusz Piotrowski i Łukasz Ziaja. Jeszcze raz bardzo dziękujemy, dzięki Wam dzieci mogły korzystać z atrakcji bez żadnych ograniczeń.
🟥 Dziękujemy WORD Częstochowa za przekazanie wiedzy o bezpiecznej podróży, a także możliwości skorzystania z symulatorów dachowania oraz zderzenia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

🟥 Podziękowania kierujemy również do wszystkich sponsorów oraz darczyńców, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo. Bez Was organizacja tej uroczystość oraz pikniku strażackiego nie mogłaby się odbyć.

➡️PZ Invest – Mariusz Piotrowski Łukasz Ziaja,
➡️Bank Spółdzielczy w Szczekocinach
➡️Borkomet
➡️Furmax – importzusa.pl – Radosław Furmańczyk,
➡️ALDach Szczekociny – Krzysztof Adamus i Jarosław Lenart,
➡️Promika SOLAR – Miłosz i Kalina Kubiak,
➡️PSB Dombud Karol Trybek,
➡️Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny,
➡️ATG artykuły hydrauliczne i elektryczne – Tomasz i Marcin Gawrońscy
➡️OSKP Diagnocar Szczekociny – Justyna i Zbigniew Zaława,
➡️Radny powiatowy Jarosław Kleszczewski
➡️Jura Skałka
➡️OSM Rokitnianka w Szczekocinach
➡️Delikatesy Centrum w Szczekocinach – Anna i Krzysztof Zawalscy oraz Justyna i Michał Suliga,
➡️Wafelek Supermarkety Szczekociny,
➡️Teresa i Mirosław Sroka,
➡️Edyta i Zbigniew Krowiccy,
➡️Kinga i Jarosław Jupowicz,
➡️Wina i Alkohole – Ewelina Stobińska Pietrala
➡️Teresa Seweryn,
➡️Chrupiące Kurczaki – Dawid i Daria Seweryn,
➡️Łukasz Zagała – Agencja Ubezpieczeniowa,
➡️Damian Mejer
➡️Marcin Mróz
➡️Meble i Rowery PPHU Robert Zawalski
➡️ŁADNY DOM – Łazienki & Wnętrza – Grzegorz Derek,
➡️Majster Plus Szczekociny – Robert i Małgorzata Ostrowscy,
➡️Perfect Dom – Janusz Wrona,
➡️SJ Jubiler – Sławomir Klecz,
➡️Suknie ślubne Szczekociny – Dorota Wrona,
➡️Pro-Drut – Robert Zawadzki,
➡️MPP Metal Projekt Polska
➡️Farmet – Jerzy Faryś
➡️Instal – Ryszard i Małgorzata Miszczyk,
➡️Piekarnia Szczekociny – Paweł Gątkowski,
➡️Piekarnia Cukiernia Rokitno
➡️Kwiaciarnia Nowińscy Szczekociny
➡️Dim Dyonizy Orliński,
➡️Mirosław Dudzic,
➡️Krzysztof Caban,
➡️Adam Żarnowiecki,
➡️Mariusz i Grażyna Struzik,
➡️Monika Szary.

🟥 Dziękujemy za wspaniałe występy w części artystycznej kabaretowi Arabeski – jesteście niezawodne, Panu Aloszy z zespołem tanecznym Nadzieja, Panu Jurkowi Piaszczykowi oraz całemu zespołowi pracowników MGOKiS w Szczekocinach z panem dyrektorem Przemysławem Baranowskim na czele za pomoc w oprawie i organizacji.

🟥 Dziękujemy za pomoc przy organizacji Mszy Świętej Rycerzom Kolumba, Panu Dyonizemu Orlińskiemu za niezawodną i błyskawiczną naprawę naszej chłodni, Ks Proboszczowi Jan Jagiełka, siostrom zakonnym oraz organiście, Barbara Małgorzata Winiarska za prowadzenie uroczystości – jesteś niezastąpiona w tej roli.

🟥 Przede wszystkim dziękujemy wszystkim druhom OSP, którzy włączyli się czynnie w kilkutygodniowe przygotowania. Naszym rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w tym czasie, a Paniom za przepyszne wypieki cukiernicze.

🟥 Obszerna relacja zdjęciowa zostanie dodana w kolejnym poście. Drodzy mieszkańcy nadal zbieramy zdjęcia z uroczystości, pikniku oraz zabawy tanecznej. Można je wysyłać w wiadomości prywatnej bądź na adres mailowy kontakt@ospszczekociny.pl

🟥 Mamy nadzieję, że pierwszy organizowany przez naszą jednostkę Piknik Strażacki spodobał się mieszkańcom naszej gminy. Jeżeli tak to zachęcamy wszystkich do komentowania i wyrażania opinii

🟥 Dziękujemy Powiat Zawierciański za udostępnienie zdjęć