Ćwiczeniach Odwodowej Kompani Pożarniczej nr 15 –  „IRZĄDZE 2016”
W sobotę  30 kwietnia bieżącego roku o godzinie 8.12 Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę na parking przy 146 km Drogi Krajowej nr 78 pomiędzy Pradłami a Szczekocinami. Po przyjeździe na miejsce rozpoczął się nasz udział w ćwiczeniach Odwodowej Kompani Pożarniczej nr 15.
Na miejscu usłyszeliśmy założenia jakie zostały przygotowane na tegoroczne ćwiczenia. Założeniem naszej grupy był pożar lasu w jednym z oddziałów leśnych Lasów Państwowych, ćwiczone było tutaj sprawności gaszenia pożaru lasu z dowożeniem wody ze stanowiska wodnego które zostało utworzone na pobliskiej rzece a także szybkie przegrupowanie zastępów w inne rejony działania. Nasze zadanie polegało na zasysaniu wody ze zbiornika wodnego o pojemności 13 tyś l oraz zasilaniu pojazdów znajdujące się w lesie prowadzących działania gaśnicze, poprzez magistralę wodną, która została zbudowana.
Druga grupa która zgrupowała się przed parkingiem Urzędem Gminy w Irządzach. Ćwiczyła działania na wypadek pożaru w pomieszczeniach garażowych w jednym w zakładzie produkcyjnym. W pomieszczeniach panowało silne zadymienie oraz znajdowała się osoba poszkodowana, której zostały odcięte drogi  ewakuacyjne. Druga osoba z poparzeniami wpadła w panikę i wyskoczyła przez okno, w wyniku upadku odniosła uraz kończyny dolnej
Ćwiczenia zostały zakończone około godziny 13.30.