Dron z termowizja w naszej jednostce

Z radością informujemy, że pozyskaliśmy do naszej jednostki drona z termowizją – DJI Mavic 2 Enterprise Dual. 🚁

Analizując ostatnie zdarzenia oraz chcąc stale rozwijać nasze możliwości, aby sprawniej i bardziej profesjonalnie nieść pomoc potrzebującym, a także dbając o bezpieczeństwo naszych ratowników powstał projekt zakupu drona z termowizją. Możliwości wykorzystania dronów w działaniach straży pożarnej stale rosną i choć jest to nowa technologia ma na swoim koncie wiele sukcesów między innymi w poszukiwaniach osób zaginionych oraz przy rozpoznaniu pożarowym. Drona tego typu z powodzeniem można wykorzystywać również podczas trwającej pandemii.

💰Zakup drona nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie lokalnych firm i sponsorów.

Projekt od samego początku mocno wsparł radny powiatowy i członek naszej jednostki Mariusz Piotrowski, przekazując część, ze swoich diet radnego na pomoc w zakupie drona.

Chcielibyśmy podziękować następującym przedsiębiorstwom za pomoc finansową i bardzo entuzjastyczne przyjęcie naszego pomysłu. Dziękujemy:

✅Agrofirma Szczekociny

✅ALDach S.C.

✅Furmax – importzusa.pl

✅Borkomet – obróbka mechaniczna

✅PZ Invest

✅OSM Rokitnianka w Szczekocinach

✅Promika SOLAR

✅jednemu anonimowemu darczyńcy, oraz naszym strażakom, którzy przekazali ekwiwalent za działania ratownicze na rzecz jednostki.

Potencjalne zastosowanie Drona to:

• Pożarnictwo🔥
  • Poszukiwanie osób zaginionych ❌
  • Bezpieczeństwo publiczne 🆘
  • Ratownictwo wodne 🚣‍♂️
  • Działania zwalczające epidemię 🦠

Aktualnie podczas szkolenia na operatora drona jest 3 strażaków z naszej jednostki i mamy nadzieję, że już niedługo uda się nam włączyć drona do podziału bojowego.