Misie ratownisie – Twój miś może zostać ratownikiem!

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczekocinach włącza się w ogólnopolską kampanie społeczną „Twój miś może zostać ratownikiem”.
Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.
To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny – zwracający uwagę na krzywdę innych.
Zbiórka maskotek trwa do 31 stycznia 2017!
Maskotki można przynieść do naszej remizy przy ul. Krakowskiej 23 w Szczekocinach np. przy okazji 25 finału WOŚP w Niedzielę 15.01.2017 od godziny 15:00, lub w każdy inny dzień po uprzednim napisaniu do nas wiadomości.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!!!

bohatermisio