Pożar obory wypełnionej słomą

We wtorek 25.09.2018 po godzinie 16:15 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru obory przy ulicy leśnej w Szczekocinach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano objęty pożarem budynek wypełniony ponad 300 balami słomy. Na pożar podano 2 prądy wody w natarciu. Po chwili decyzją KDR działania zastępów straży pożarnej skupiły się na kontroli palącej się słomy. Na miejscu zostały zastępy PSP Zawiecie (posterunek Szczekociny), OSP Szczekociny oraz OSP Goleniowy – reszta zastępów została odesłana do swoich jednostek.
Nad ranem następnego dnia nastąpiło dogaszenie pozostałości.
O godzinie 7:41 nasi strażacy zostali przedysponowani do powalonego drzewa w miejscowości Bógdał. Działania zakończono po godzinie 8 a przywracanie gotowości bojowej potrwało do ok 9:00.

Po 17 godzinach spędzonych na akcji nasi strażacy mogli udać się do swoich domów na zasłużony odpoczynek ?

W działaniach uczestniczyli:

OSP Szczekociny