#𝐀𝐋𝐀𝐑𝐌 28/2023 – Poszukiwania osoby zaginionej

W dniu  23.10.2023 o godzinie 9:15 stanowiska kierowania komendanta PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do poszukiwań osoby zaginionej w miejscowości Drużykowa, gm. Szczekociny.

Po przyjeździe na miejsce wskazane przez rodzinę poszukiwanej w pierwszym etapie namierzyliśmy samochód, którym poruszała się osoba poszukiwana. Po dojeździe na miejsce patrolu policji i zapoznaniu się z sytuacją, zdecydowaliśmy o szybkim przeszukaniu leśnych dróg przy pomocy quada, w teren zostali skierowani też policjanci będący na miejscu, oraz zaczęliśmy przeszukiwać teren przy pomocy drona z termowizją.

Po niespełna 12 minutach od rozpoczęcia działań w wyznaczonym obszarze okazało się, że trafnie wytypowano rejon poszukiwań. Pilot drona dzięki kamerze termowizyjnej zauważył ślad cieplny a następnie wysłał w ten rejon ratowników na quadzie. Zespół na quadzie znalazł osobę poszukiwaną i natychmiast podjął się udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niestety pomimo szybkiej detekcji oraz podjęciu wysiłku przy reanimacji przybyły na miejsce lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie poszkodowanej.

SiS biorące udział w akcji:
🚒 OSP Szczekociny – SLGRat 689[S]31 + Quad + Dron
🚒 JRG Zawiercie posterunek zamiejscowy Szczekociny – GBA 2,5/24 681[S]21
🚒OSP Goleniowy – GBARt 4,6/29 689[S]34
🚒OSP Satrzyny
🚑 ZRM
🚔Policja Szczekociny